Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Diákvilág

0 136

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

Tisztelt Olvasók!
A Forray Máté Általános Iskola diákjai március hónapban is szép eredményeket értek el.

A Kelet-Magyarországi társastánc területi bajnokságán:
Gyermek I. kategóriában:
– 1. és 3. helyezés: Paczuk Lénárd – Bottyán Denissza
– 2. helyezés: Totyik Zoltán – Szarka Nikolett
– 3. és 4. helyezés: Bánfi Dániel – Valkai Dorina
– 5. helyezés: Mihály Márk – Gémes Anett
Gyermek II. kategóriában:
– 1. és 2. helyezés: Bugyi Bence – Kis Violetta
– 6. és 7. helyezés: Kis Vencel – Lázár Mária
Junior kategóriában:
– 6. és 14. helyezés: Osztroluczki Barnabás – Ferenczi Beáta
Junior II. kategóriában:
– 4. helyezés: Nagy Gergő – Borbás Julianna
(Felkészítő nevelő: Szatmári Nagy Szilvia)
További szép sikereket kívánunk!

Megrendeztük a házi szavalóversenyt is, ahol a következő eredmények születtek:
3. osztály:
– 1. helyezés: Fejős Máté 2/a. 
(Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
– 2. helyezés: Gémes Anett 2/b. 
(Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
– 3. helyezés: Gojdár Kamilla 1/b.
(Felkészítő nevelő: Laskovicsné Ágoston Sára)
– 4. helyezés: Sápi Tamara 2/a .
(Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
Sipos Réka 1/b.
(Felkészítő nevelő: Laskovicsné Ágoston Sára)
– 5. helyezés: Gajda Orsolya 2/a. 
(Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
Váczi Orsolya 2/a. 
(Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
4. osztály:
– 1. helyezés: Szenes Eszter 4/b. 
(Felkészítő nevelő: Balogh Ágnes)
– 2. helyezés: Táborosi Mónika 3/a.
(Felkészítő nevelő: Vassné Agócs Ilona)
– 3. helyezés: Hegedűs Brigitta 4/a. 
(Felkészítő nevelő: Lukács Istvánné)
– 4. helyezés: Pölös Evelin 3/b. 
(Felkészítő nevelő: Huszka Lászlóné)
– 5. helyezés: Rehák Réka 4/b. 
(Felkészítő nevelő: Balogh Ágnes)

Szentesen a városi szavaló-versenyen Gémes Anett 2., Fejős Máté 4. helyen végeztek és továbbjutottak a megyei versenyre. Gratulálunk! Csak így tovább!

A Zrínyi Ilona matematika verseny Csongrád megyei fordulóján ahol korosztályonként 500 versenyző indul – a következő eredmények születtek:
4. osztály:
– 5. helyezés: Vass Csaba 
(Felkészítő nevelő: Lukács Istvánné)
– 27. helyezés: Vigh Bálint 
(Felkészítő nevelő: Lehoczkyné Kehrer Anikó)
6. osztály: 
– 42. helyezés: Vass Zoltán 
(Felkészítő nevelő: Rozgonyi Zoltán)
7. osztály:
– 52. helyezés: Sápi Tamás
(Felkészítő nevelő: Bari Tiborné)
8. osztály:
– 31. helyezés: Fazekas Martin 
(Felkészítő nevelő: Agócs Emília)

Boross Sámuel 3 fordulós informatikai verseny:
3. helyezés: Csatordai Márta 
(Felkészítő nevelő: Tóth Péterné)
Gratulálunk!

A hódmezővásárhelyi Petőfi Sándor Művelődési Központ március 15-e alkalmából rajzpályázatot hirdetett. 
300 pályamunka érkezett, amelyből 50 alkotást díjaztak. 
Köztük voltak: Földi Arnold 2. o., Katarof Klaudia 8. o., Kozma Tünde 2. o., Szabó Zsuzsa 7. o., Romhányi Krisztián 5. o., Juhász Éva 4. o., Szenes Ádám 3. o. tanulók. 
(Felkészítő nevelő: Jeneiné Lucz Mária)
Gratulálunk!

A Hétmérföldes Csizmában Európa tájain című országos mesevetélkedő megyei fordulójára a 4/a osztály Pókember csapata jutott tovább. 
Tagjai: Vass Csaba, Kis Violetta, Kis Vencel, Nagy Boglárka. (Felkészítő nevelő: Lukács Istvánné) 
A megyei versenyt március 31-én rendezik meg Hódmezővásárhelyen. További szép sikereket kívánunk!

A nyelvész nemzetközi anyanyelvi tanulmányi verseny megyei fordulóját Szegeden az Arany János Általános Iskolában rendezték meg, több száz gyerek részvételével. 
Ferenczi Beáta, Szanyi Dóra, Kis Violetta 4/a. osztályos tanulók eredményesen végeztek. 
(Felkészítő nevelő: Lukács Istvánné) 
A 3/b. osztályból Kovács Margit is szépen teljesített. 
(Felkészítő nevelő: Huszka Lászlóné)
Gratulálunk mindannyiuknak!

A felsős tanulók eredményei:
A Magyar Vöröskereszt Szentesi Területei Szervezete „Én és a természet” címmel rajzpályázatot hirdetett. 
Szenes Ádám 3. o., Juhász Éva 4. o., Ágoston Kristóf 5. o., Szabó Zsuzsanna 7. o., Katarof Klaudia 8. o. tanulók pályamunkájukkal eredményesen szerepeltek. 
(Felkészítő nevelőjük: Jeneiné Lucz Mária)

Helyi szavalóverseny: 
7-8. osztály:
– 1. helyezés: Ágoston Georgina 8/a. 
(Felkészítő nevelő: Szabóné Gyermán Erika)
– 2. helyezés: Tégla Kata 7/a. 
(Felkészítő nevelő: Kristó Sándorné)
– 3. helyezés: Strincz Beatrix 7/a 
(Felkészítő nevelő: Kristó Sándorné)
– 4. helyezés: Klement Anita 7/a 
(Felkészítő nevelő: Kristó Sándorné)
– 5. helyezés: Szécsényi Zsanett 7/b. 
(Felkészítő nevelő: Orvosné Jaksa Mária)
Kondacs Flóra 8/b. 
(Felkészítő nevelő: Orvosné Jaksa Mária)
5-6. osztály:
– Szarvas Anita 6/a. 
(Felkészítő nevelő: Rozgonyiné Szabó Mária)

Francia megyei verseny, Szeged
– Csapatban 3. helyezés:
Egyéniben:
– 5. helyezés: Tóth Krisztina
– 10. helyezés: Csenki Dóra 
– 11. helyezés: Barna István, Borbás Csaba
(Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)

Angol szépkiejtési verseny, Szentes
– 3. helyezés: Lehoczky Annamária
– Részt vett még: Sápi Tamás, Asztalos Tímea, Koczka Brigitta. (Felkészítő nevelő: Bakai Tímea)

A március 15-i iskolai és községi műsort a 8/a. és 6/a. osztály adta.
(Felkészítő nevelők: Rozgonyiné Szabó Mária és Szabóné Gyermán Erika.) 
Szereplők: Paczuk Nikolett, Mihály Zoltán, R. Nagy Zoltán, Vastag Beáta, Jenei Péter, Pap Tamás, Rozgonyi Ádám, Komlósi Arnold, Bézy Zsanett, Rácz Enikő.

Curie kémiaverseny országos elődöntő, Békéscsaba
7. osztály:
– 2. helyezés: Sápi Tamás
– 3. helyezés: Csatordai Márta
– 15. helyezés: Szécsényi Zsanett
8. osztály:
– 4. helyezés: Ágoston Boglárka
– 7. helyezés: Bari Zsolt
Sápi Tamás és Csatordai Márta bejutott az országos döntőbe, mely május 16-án lesz Szolnokon.

Hevesy György kémiaverseny területi döntő
7. osztály:
– 3. helyezés: Sápi Tamás
– 7. helyezés: Csatordai Márta
– 8. helyezés: Balázs Gábor
– 10. helyezés: Szécsényi Zsanett
8. osztály:
– 4. helyezés: Bari Zsolt
– 8. helyezés: Ágoston Boglárka
Valamennyien továbbjutottak a megyei döntőbe, ahol Csatordai Márta és Sápi Tamás 12. helyezett lett, a többiek a középmezőnyben végeztek. Mindkét korosztályban 60-601 versenyző volt. 
(Felkészítő nevelő: Bari Tiborné)

Mit kínálunk április hónapban?
– 6-án délután 14 órától 16 óráig az Új iskolában húsvéti tojásfestés lesz.
– 8-13-ig tavaszi szünet.
– 18-án (vasárnap) 18 órakor a Művelődési Házban a 8. osztályosok vizsgabálja lesz.
– 24-én (szombaton) 9 órától a hagyománynak számító területi természettudományi tanulmányi verseny kerül megrendezésre iskolánkban.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket és sok locsolót kívánunk!
Lukács Istvánné

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

Hozzászólások
Hozzászólások betöltése

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató