Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Visszajöttek a Szociális Testvérek Szegvárra

1 414

Ebben az évben jubileumi ünnepségsorozatot tartanak megalakulásuk 100. évfordulója alkalmából a Szociális Testvérek.

2023. szeptember 3-án Szegváron is megjelentek a „szürke nővérek”,  akik 1929-től közel 20 éven keresztül tevékenykedtek községünkben. A Károlyi-Kornis féle alapítvány tulajdonában lévő épületben (megyeházán) árvaházat, óvodát, oktató-nevelő munkát végeztek. Itt volt a Társaság Testvérképzője. Az óvodán kívül, napközi otthon, háztartási iskola, szegény öreg otthon volt.  Lányok, asszonyok számára rendszeresen tartottak lelkigyakorlatokat, foglalkoztak anya-csecsemővédelemmel, mellette népkonyhát tartottak fenn szegény gyermekek ellátására. Fontos közösségszervező, – megtartó tevékenységük részeként karácsonyi pásztorjátékot, nagyböjti passiójátékot, műkedvelő színi előadásokat rendeztek.

Az itteni ünnepség szentmisével kezdődött a templomban Andrási Elemér plébános úr vezetésével, majd a megyeházán szép emlékműsorral folytatódott.  Elsőnek községünk polgármestere Szabó Tibor György köszöntötte az ide zarándokolt Testvéreket, bemutatta községünk jelen helyzetét, majd köszönetképen felidézett áldásos tevékenységükből, ismert személyekről.

Ezután személyes tanúságtételként meghallgattuk a közelmúlt és jelenleg Szegvárhoz való kötődéseket.

Wágner Viktória védőnő életéről készült kisfilmet tekintettük meg, aki nagy hatással volt községünkben élő családokra áldozatos munkájával, szerető gondoskodásával.

A Társaság elöljárója: Dr. Németh Emma testvérnek köszönő szavaival, majd közös imával zárult a megemlékező ünnepség a régi „noviciátus” házában.

Ebéd után a 40 fős zarándokcsoport ellátogatott a temetőbe a testvérsírokhoz, majd Kiskundorozsmán Wágner Viktória  nyughelyén mondott imát.

Végül álljon itt egy résztvevő véleménye is:

Lenyűgözően gazdag, tartalmas és mély volt a tegnapi zarándoklat. Sok megelevenedő társaságtörténet. Szép emberi megnyilvánulások, örömteli találkozások. Nagyon jó volt látni a Testvéreket ünnepelni. Köszönöm szépen, hogy részt vehettem ezen az alkalmon. Imával és szeretettel”

Hálásan köszönöm mindenkinek akik segítettek bármivel is, hogy ezen a napon együtt lehettünk testvéri szeretetben, békességben.

„Szentlélek Úristen nálad nélkül semmi az ember! De Veled együtt minden lehetséges!”

(PM)

Képek

- Szegvár Online hirdetés -

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató